MAXQDA TÜRKİYE

MAXQDA Türkiye

MAXQDA sayesinde artık veri analizleri çok daha kolay. MAXQDA nitel veri analizi yapan yazılımlar arasında sektörün en iyisidir. MAXQDA Türkiye iş ortakları aracılığıyla satışlarını yürütmektedir. Uzun zamandır bilişim sektöründe çeşitli firmalara ve devlet kurumlarına hizmet veren Enorm Teknoloji, MAXQDA Türkiye iş ortaklarındandır.

maxqda

MAXQDA Nedir?

Günümüzde verilerin artmasıyla birlikte verilerin analizi de doğru orantılı olarak artmıştır. Haliyle büyük ve karmaşık verilerin analizlerini yapabilmek için yardımcı yazılımlara ihtiyaç duyulmaktadır. MAXQDA toplantılardan görüşmelere, raporlardan tablolara, videolardan ses dosyalarına kadar pek çok veriyi analiz etmenize yardım eden bir numaralı nicel ve nitel veri analiz yazılımıdır.

MAXQDA 1989’dan bu yana nicel, nitel veri analizi gibi konularda sektörün en iyilerindendir. Her türlü platformda yer alan yazılım, Windows ve Mac OS işletim sistemleriyle tam uyumludur. Üstelik Mac OS sürümü ile Windows sürümü arasında hiçbir farklılık yoktur. Bu sayede kullanıcı işletim sistemi değişse de MAXQDA proje dosyası her iki sistemde de rahatlıkla çalışabilmektedir.

kolaymaxqda

Kolay ve Anlaşılabilir Arayüz Tasarımı

MAXQDA sürekli geliştirilen bir yazılımdır. Her ne kadar karmaşık verileri analiz ediyor olsa da kullanıcı arayüzü oldukça anlaşılır tasarlanmıştır. İşletim sistemi değişse de aynı kalan arayüzü sayesinde evrensel bir yazılım ekosistemi oluşturmaktadır.

MAXQDA İle..

  • Sesli görüşme analizi
  • Yazılı görüşme analizi
  • Rapor analizi
  • Tablo analizi
  • Çevrimiçi veya Çevrimdışı anket analizi
  • Odak grup analizi
  • Video / Ses dosyası analizi
  • Literatür analizi
  • Görsel, Doküman, PDF analizi

Yapabileceğiniz analizler sizin araştırmanızın genişliğiyle doğru orantılıdır. Araştırmanız için kullanabileceğiniz her türlü veriyi birkaç tıklama ile analiz etmeye başlayabilirsiniz.

İşaretleyin, Düzeltin, Geri Alın!

Çoklu veri türleriyle çalışırken kafa karışıklığından kurtulmak için MAXQDA ile verilerin içindeki önemli bilgilere renkler, semboller veya ifadeler kullanarak farklı işaretleyicilerle işaretleyin.

Ekstra yazıya veya çabaya gerek yok, sadece sürükleyin ve bırakın! Nitel veri analizi yazılımları arasında en iyisi olan MAXQDA’da zaman kaybına yer yok.

Sürükle & bırak yoluyla hızlıca verileri işaretleyin ya da bunun yerine farklı anahtar kelimeler ile otomatik kodlama seçeneğini kullanın. Açıklamalarınızı ve fikirlerinizi memolar’daki teorilerinizi projenin herhangi bir kısmına eklenebilecek hale getirin!

MAXQDA Türkiye iş ortağı Enorm Teknoloji ile birlikte daha güçlü bir analiz yardımcısına hazır olun! Nitel veri analizi yaparken aklınıza sık sık mükemmel yeni fikirler gelir. İşte bunun için MAXQDA’nın harika bir çözümü var, Memolar! Aklınızdaki yeni fikirleri not edin, onları 11 farklı simgeden biriyle eşleştirin. MAXQDA’nın benzersiz olarak kodlanmış memo yöneticisi ile onları daha sonra arama ekranından arayabilir, hiçbir gecikme olmadan anında istediğiniz memo’ya erişebilirsiniz. Memoları aynı zamanda denetim ve kontrol kayıtları için de kullanabilirsiniz.

maxqda1080

Tüm Veri Türlerini Analiz Edin!

Araştırmalarınızda pek çok farklı veri türüyle karşılaşabilirsiniz. Görüşmeleri, odak grupları, çevrimiçi anketleri, web sayfalarını, görselleri, e-tabloları mercek altına alabilir, MAXQDA ile tüm verileri en doğru şekilde analiz edebilirsiniz.

Çalışma alanınızdaki verileri gruplandırın, birbiriyle benzer özelliklerde olanları birbirine bağlayın. Çalışmalarınızı ekibinizle paylaşın, feedback’ler alın. Projelerinizde her an değişiklik yapabilir bununla birlikte kod sisteminizi de araştırmanızla doğru orantılı olarak genişletebilir veya daraltabilirsiniz.

Alışılmışın Dışına Çıkın, Deşifre Etmeden Analiz Etmenin Keyfini Çıkarın!

MAXQDA sizlere yepyeni bir deneyim sunuyor. Nicel ve nitel veri analizi yazılımları arasında öncü olan MAXQDA ile yapacağınız medya bazlı analizler için artık deşifre etmenize gerek yok. Elbette seçim size ait, isterseniz MAXQDA sizin için ses veya video dosyasını deşifre ederek yazılı hale getirerek analiz etsin; isterseniz de MAXQDA deşifre etmeden direkt olarak asıl video ve ses dosyalarından analiz yapmaya başlasın.

MAXQDA yazılımı ses ve video dosyalarını deşifre etmeniz için dahili araçlarla gelir. Deşifre etmeye başladığınızda deşifreyi daha da hızlı hale getirmek için, ses ve hız ayarlaması yapabilirsiniz. MAXQDA’da deşifreleme yapıldıkça gelişen bir sistemdir. İlerleyen deşifrelerde hızınız gittikçe artacaktır.

İletişim Kur

Şu anda burada değiliz. Ancak bize bir e-posta gönderebilirsiniz, en kısa sürede size geri döneceğiz.

Start typing and press Enter to search