MAXQDA

Nitel & Karma Yöntemler için Profesyonel Veri Analizi Yazılımı

Maxqda 1989’dan bu yana binlerce araştırmacı için #1 numara

MAXQDA’nın Temel Özellikleri

Geniş Veri Yelpazesi

Araştırma projenizin tamamını yönetmek için MAXQDA’yı kullanın. Görüşmelerden, odak gruplardan, çevrimiçi anketlerden, web sayfalarından, görsellerden, ses ve video dosyalarından, e-tablolardan, bibliyografik verilerden ve hatta Twitter tweetlerinden veri aktarın.

Materyalinizi gruplar halinde düzenleyin, benzer alıntıları birbirine bağlayın, çalışmanızı ekibinizin diğer üyeleriyle paylaşın ve karşılaştırın. Projenizi her daim değiştirebilir ve kod siseminizi tıpkı araştırmanız gibi genişletebilir veya rafine edebilirsiniz.

Kodlayın ve Geri Alın

Verinizdeki önemli bilgileri; normal kodları, renkleri, sembolleri veya ifadeleri kullanarak farklı kodlarla işaretleyin. Sürükle & bırak yöntemiyle hızlıca kodlayın veya arama kelimeleri için otomatik kodlama yapın ve düşüncelerinizi, memolar içindeki teorilerinizi projenizin herhangi bir öğesine eklenebilecek şekilde düzenleyin.

Kodlanmış bölümleri tek bir tıklama ile hızlı ve verimli bir şekilde geri alın veya yeni teorileri test etmek ve geliştirmek için güçlü arama araçlarından faydalanın.

Memolar

Verilerinizi okurken ya da kodlarken aklınıza sık sık harika fikirler gelir. Memolar onları saklamak için ideal yerlerdir. Notlarınızı işaretlemek için 11 farklı simgeden birini seçin. Eşsiz MAXQDA memo yöneticisi ve sözlüksel arama işlevi, her bir memoya her defasında anlık olarak erişilmesini sağlar. Memolar aynı zamanda denetim izleri oluşturmak veya pasajları kendi kelimelerinizle yorumlamak için oldukça kullanışlıdır.

Medyayı Deşifre ve Analiz Et

Seçim sizin. MAXQDA’yı, ister ses ve video dosyalarını deşifre etmeden direk olarak-dosya üzerine- kodlayarak kullanın, isterseniz medya dosyalarınızı deşifre ederek yazılı metin üzerinde kullanın -hem de deşifreyi yaparken orijinal medya dosyalarına bağlı kalarak-. MAXQDA, ses ve video dosyalarınızın hızını veya ses seviyesini ayarlayabileceğiniz ve deşifreyi hızlandırmak için çeşitli kısayolları kullanabileceğiniz gittikçe gelişen deşifreleme işlevlerine sahiptir.

Medya klipleri MAXQDA’daki diğer bölümler gibi değerlendirilir. Bu bölümlere de, diğer bölümlerde olduğu gibi ağırlık atayabilir, kodlayabilir, geri alabilir ve yorum yapabilirsiniz.

Karma Yöntemler Uzmanı – Demografik Bilgileri Entegre Edin

Nicel yöntemleri veya verileri projenize tamamen entegre edin. Nitel verileri demografik değişkenlerle ilişkilendirin, nitel analizinizin sonuçlarını ölçün veya istatistiksel frekansları hesaplayın.

Gelişmiş MAXQDA Plus sürümü ek olarak, MAXQDA’ya nicel metin analizi işlevselliği katan eklenti modülü olan MAXDictio’yu içerir. Böylelikle, kelime haznesini veya metin içeriğini kolayca analiz edebilirsiniz.

İletişim Kur

Şu anda burada değiliz. Ancak bize bir e-posta gönderebilirsiniz, en kısa sürede size geri döneceğiz.

Start typing and press Enter to search