Nitel & Karma Yöntemler için Profesyonel Veri Analizi Yazılımı

Geniş Veri Yelpazesi
Araştırma projenizin tamamını yönetmek için MAXQDA’yı kullanın. Görüşmelerden, odak gruplardan, çevrimiçi anketlerden, web sayfalarından, görsellerden, ses ve video dosyalarından, e-tablolardan, bibliyografik verilerden ve hatta Twitter tweetlerinden veri aktarın.

Materyalinizi gruplar halinde düzenleyin, benzer alıntıları birbirine bağlayın, çalışmanızı ekibinizin diğer üyeleriyle paylaşın ve karşılaştırın. Projenizi her daim değiştirebilir ve kod siseminizi tıpkı araştırmanız gibi genişletebilir veya rafine edebilirsiniz.

Kodlayın ve Geri Alın
Verinizdeki önemli bilgileri; normal kodları, renkleri, sembolleri veya ifadeleri kullanarak farklı kodlarla işaretleyin. Sürükle & bırak yöntemiyle hızlıca kodlayın veya arama kelimeleri için otomatik kodlama yapın ve düşüncelerinizi, memolar içindeki teorilerinizi projenizin herhangi bir öğesine eklenebilecek şekilde düzenleyin.

Kodlanmış bölümleri tek bir tıklama ile hızlı ve verimli bir şekilde geri alın veya yeni teorileri test etmek ve geliştirmek için güçlü arama araçlarından faydalanın.

Medyayı Deşifre ve Analiz Et
Seçim sizin. MAXQDA’yı, ister ses ve video dosyalarını deşifre etmeden direk olarak-dosya üzerine- kodlayarak kullanın, isterseniz medya dosyalarınızı deşifre ederek yazılı metin üzerinde kullanın -hem de deşifreyi yaparken orijinal medya dosyalarına bağlı kalarak-. MAXQDA, ses ve video dosyalarınızın hızını veya ses seviyesini ayarlayabileceğiniz ve deşifreyi hızlandırmak için çeşitli kısayolları kullanabileceğiniz gittikçe gelişen deşifreleme işlevlerine sahiptir.

Medya klipleri MAXQDA’daki diğer bölümler gibi değerlendirilir. Bu bölümlere de, diğer bölümlerde olduğu gibi ağırlık atayabilir, kodlayabilir, geri alabilir ve yorum yapabilirsiniz.

Enorm, Maxqda Türkiye yetkili satıcısıdır.

İletişim Kur

Şu anda burada değiliz. Ancak bize bir e-posta gönderebilirsiniz, en kısa sürede size geri döneceğiz.

Start typing and press Enter to search